Telefon
WhatsApp
İnstagram
Havuz Bakımı

Havuz Bakımı

Tüm havuz çeşitlerinin düzenli periodik bakımları tarafımızca profesyonel olarak gerçekleştirilmektedir. Düzenli bakım yaptırmak havuzunuzun sürekli faaliyette kalmasını sağlar ve ömrünü uzatır. Özellikle ortak kullanım havuzlarda düzenli periyodik bakım yaptırılması çok önemlidir. Bakım anlaşmamız ile havuzunuza düzenli periodik bakımlarını uygun fiyata yaptırabilirsiniz.

 

Havuz Sistemleriyle ilgili tüm sorularınız için arayın.
0 (555) 045 52 15

 

Havuz Onarımı

Mevcut havuzunuzdaki sorunları gidermek veya restore edip daha işlevsel hale getirmek istiyorsanız. Tadilat ve Onarım hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ile tüm havuz çeşitlerinde uygun fiyatlı ve profesyonel onarımlar sunuyoruz.

 

Aylık ve Periyodik Havuz Bakımı

Hepimizin bildiği gibi günümüzde otellerden tatil köylerine, villalardan yazlık evlere, spor salonlarından kaplıcalara kadar birçok yerde görmeye alıştığımız yüzme havuzları, doğru kullanıldığında sağlığımız için çok faydalıdır. Yüzme başlı başına bir spor olmasına rağmen sporun birçok dalında insanların gelişimine katkı sağlamaktadır. Yüzmenin faydaları saymakla bitmez. Elbette yaygın olarak kullanılan bu havuzların bakım ve temizlik periyotları vardır. Ayrıca havuz bakımı yüksek düzeyde disiplin ve süreklilik gerektirir.

Havuz pompası Bakımı ve Onarımı

İstanbul Havuz Bakımı Havuz Hizmetleri, havuz onarımları konusunda uzmanlaşmış havuz bakımı hizmetini şirketinize sağlar. Havuz ısıtıcıları, pompalar, filtreler ve tuz sistemleri dahil tüm havuz ekipman ve aksesuarlarını onarıyoruz. Küçük ekipman bakımından büyük ekipman bakımına kadar, çalışanlarımız tüm sorunların üstesinden gelebilecek profesyonel bilgiye sahiptir. Onarım hizmetlerimizde modern teknolojiyi kullanır, bu da işi hızlı bir şekilde tamamlamamızı sağlar. Firmamız sadece en kaliteli, garantili parçaları kullanır.

Filtre Kuvars Kum Kalın/Orta/İnce Değişimi

Yüzme havuzu filtre kumu, filtre kapağının çıkarılması ve içindeki kuvars kumunun boşaltılmasıyla başlar. Daha sonra alt kısma kaba filtre kumu, orta ve üst kısma ince kuvars filtre kumu dökün.

Oran, filtre çapına göre ürüne ne kadar kuvars filtre kumu konduğunu belirten havuz kumu filtre kategorimizdedir.

Havuz Kimyasalları / Sezon Başlangıcı / Yüzey Temizleyici

Kış aylarında havuz kaplamasını ortalama sıcaklıklardan ve dış etkilerden korumak için suyla dolu tutulan havuzlar, sezon başında ilk olarak boşaltılır. Ve drenaj havuzundaki seramik ve fayanslar temizlenmelidir. Havuzun yüzeyi asitli su ile temizlenir. Bu asidik suyu havuzdan tamamen uzaklaştırmak için yosun önleyiciler kullanılmalıdır. Daha sonra havuz su ile dolduruldu, ancak denge tankı sadece su ile yıkandı.

Ayrıca havuz temizlenirken tahliye boru hattındaki kirli su da temizlenmelidir. Havuz su ile doldurulurken mutlaka klor ilave edilmelidir. Havuzun pompalarının ve elektrik mühendisliğinin kontrolü için sahada uzmanlar görevlendirilmelidir. Tüm bu kontrollerden sonra havuza su getirilebilir. Havuz su ile doldurulduktan sonra önce filtreyi ters yıkayıp temizleyin, ardından havuz sistemini filtrasyon moduna alıp çalıştırın.

Asit İle Havuz Yıkanması

Dekapaj yüzme havuzları, sert su ve yosun birikiminden kaynaklanan hoş olmayan lekeleri çıkarabilir. Su bulanıksa ve alışılmadık şekilde yeşil veya siyah görünmeye başlarsa, havuzu temizlemek için dekapaj kullanılmalıdır. Bu işi kendiniz de yapabilirsiniz ancak havuzunuzun sıva yüzeyine zarar vermemek için bu işi Cool Pool profesyonel ekibine bırakmak en doğrusudur. Düzenli bakım yapılmadığında havuz suyunuz yosunların büyümesine neden olabilir. Havuzdaki yosun oluşumu havuzun gözenekli sıvasını derinden kirletebilir ve düzenli ovma bile bu lekeleri çıkaramaz. Genel olarak konuşursak, su çok yapışkan olduğu için havuzun dibi görünmüyorsa, havuza salamura yapılmalıdır. Yüzme havuzunuzun dekapaj gerektirdiğinin bir başka işareti de yıkandıktan sonra alglerin hızla büyümesidir. Algler, gözenekli sıvaya derinlemesine nüfuz edebilir ve dekapaj yapmadan çiçeklenmeye devam edebilir. 

Önceki
Havuz Sistemleri Havuz Yapımı
Sonraki
Havuz Tadilatı

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM